Ekonomi

Birden fazla suçla itham edilen Donald Trump’ın NFT koleksiyonuna talep artıyor

Investing.com – ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, New York’taki Manhattan Büyük Konseyi tarafından 30’dan fazla dolandırıcılık hatasıyla suçlandı.

Bu dava, bir ABD başkanının suç isnatıyla karşı karşıya olduğu ülke tarihinde bir öğeye işaret ediyor. Tüm tezleri reddetmeye devam eden Donald Trump, ülkede gündemdeyken birkaç ay önce lansmanını yaptığı NFT koleksiyonunda yeniden rağbet görmeye başladı.

Tüm bu gelişmeler devam ederken NFT tutkunları Trump Cards NFT koleksiyonuna yoğun ilgi göstermeye başladı. Son raporlara göre NFT tahsilatının işlem hacmi son bir günde üç katına çıktı. Trump’ın hatalı bulunacağı raporlarından bu yana Trump NFT’lerinin işlem hacmi 105.000’dir ETH’yegül.

Donald Trump, Kasım ayında büyük bir duyuru yapacağını söyleyerek tüm ABD kamuoyunda merak uyandırdı. NFT koleksiyonunu büyük bir duyuru olarak açıkladıktan sonra ABD’nin eski lideri, bu konuda birçok kişi tarafından alaycı eleştirilere maruz kaldı. Şu anda, NFT’lerin taban fiyatı 0,595 ETH’dir. Bu sayı, Kasım 2022’de piyasaya sürülen NFT’lerin orijinal fiyatının 10 katını aşıyor. Trump Kartları NFTKoleksiyonun piyasa değeri 48 milyon dolar.

Trump NFT’leri Kasım ayında her biri 99 dolardan satışa sunuldu. Lansmanda yapılan açıklamada, NFT’ler çokgenAğ üzerinden 45.000 adet basılacağı bilgisi verildi.

NFT yatırımcıları, Trump ile ilgili birden fazla gelişme üzerine spekülasyon yaparak koleksiyondan kar elde etmeyi hedefliyor gibi görünürken, bazıları Trump’ın NFT koleksiyonunun uzun vadede çok daha pahalı olacağını düşünüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu