Yaşam

Atatürk Kültür Merkezi’nde Bu Hafta (24 – 30 Nisan)

ANADOLU ATEŞİ // 24 NİSAN // TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan, hemen her bölgeden toplanan 3 bin halk oyunu figürü ve halk müziğini içeren Anadolu Ateşi, 24 Nisan Pazartesi akşamı AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda seyirciyle buluşuyor. 85 ülkede 3 bin 500 gösteriyle 20 milyonu aşkın sanatsever tarafından izlenen Anadolu Ateşi, halk oyunlarını bale, çağdaş dans ve diğer dans disiplinleriyle sentezleyerek bir kültür şöleni sunuyor.

MÜZİK TAKVİMİ // 25 NİSAN // AKM MÜZİK PLATFORMU // 18.00

Müzik Takvimi programıyla her ay kültürümüze yansıyan müzik tarihi ile sanatseverleri buluşturan Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, 25 Nisan Salı akşamı AKM Müzik Platformu’nda sahne alıyor. Nisan Müziğe Yansımalar konserinde, Türkiye ve dünya tarihine damgasını vuran sosyal, kültürel, sanatsal ve politik olayların yanı sıra müzik kültürümüzdeki şaşırtıcı bağlar irdelenecek. Tarihin izlerinin dev ekrana yansıtılacağı konserde, müzikseverler fotoğraf ve belgelerle zaman tünelinde bir yolculuğa çıkacak. Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun ses ve saz sanatçılarının eşlik ettiği programı Mehmet Güntekin hazırlıyor ve sunuyor.

Beşiktaş Belediyesi Beşiktaş Çocuk Korosu – SUANPLU KOROSU – BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU // 25 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 18.00

Dünya Koro Müziği Sempozyumu Beyoğlu Konserleri, Beşiktaş Belediyesi Çocuk Korosu ile 25 Nisan Salı günü AKM Tiyatro Salonu’nda çocukların öncülüğünde başlayacak. Tay klasik müziği ve Suanplu Korosu korosu ile devam edecek olan konserde Boğaziçi Caz ​​Korosu “Değişen Ufuklar” temasıyla dinleyicilere duygusal bir performans sunacak.

ESTONYA FİLARMONİ ODASI KOROSU – DEVLET POLYVORY KOROSU // 25 NİSAN // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Kültürlerin kucaklaştığı, medeniyetlerin müziğin birleştirici gücüyle buluştuğu Dünya Koro Müziği Sempozyumu (WSCM), Grammy ödüllü Estonya Filarmoni Oda Korosu ve Norveçli konuk şef Ragnar’ın “Bridges” konseriyle 25 Nisan’da AKM’de başlayacak. Rasmussen. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ev sahipliğinde AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek sempozyumun açılış konserinde Estonya Filarmoni Oda Korosu, Estonya’nın değerli bestecilerinden Veljo Tormis’in eserlerini Estonya yönetimi altında seslendirecek. kurucu şefleri Tõnu Kaljuste yönetiminde ve Norveçli konuk şef Ragnar Rasmussen yönetimindeki Devlet Çoksesli Korosu Türkiye’de. Türkiye ve Norveç’ten çeşitli bestecilerin eserlerini seslendirecek. Koroların yanı sıra bağlama, mey gibi enstrümanlar ve solistlerin de yer alacağı konserde konuk şef Ragnar Rasmussen piyano klavyesinin yeni versiyonu “seaboard” ile konsere farklı bir boyut katacak. Rasmussen, “seaboard” ile elektronik müzik ve koro müziği arasında uyumlu bir köprü kuracak. Açılış konserinde hem klasik hem de koro müziğinin değişen bakış açısıyla müzikseverler tam bir kültür bütünlüğü içinde eşsiz bir deneyim yaşayacaklar.

CHOEUR LA GRACE OF KINSHASA – BAU POLİFONİK KORO – KROMALAR // 26 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 16.00

Dünya Koro Müziği Sempozyumu Genişletilmiş Programı’nın ikinci gününde Kinşasa Choeur La Grace, Kongo Cumhuriyeti klasik müzikleriyle Beyoğlu Konserleri kapsamında AKM Tiyatro Salonu’nda sahne alacak. Ardından BAU Çoksesli Korosu çarpıcı programıyla sahne alacak ve son olarak Chromas çağdaş ve yenilikçi çalışmalarıyla sanatseverlerle buluşacak.

A CAPELLA BOĞAZİÇİ // 26 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 18.00

A Capella Boğaziçi, dünyanın en yetkin korolarını ve uzman konuşmacılarını bir araya getiren Dünya Koro Müziği Sempozyumu kapsamında 26 Nisan Çarşamba günü Beyoğlu Konserleri’nde AKM Tiyatro Salonu’nda sahne alacak.

BATAVIA MADRIGAL SINGERS – GÜRCİSTAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ KOROSU –
ORFEON SAN JUAN BAUTISTA // 26 NİSAN // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Dünya Koro Müziği Sempozyumu kapsamında AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleştirilen gala konserlerinin ikinci akşamında Endonezya’dan Batavia Madrigal Müzisyenleri, ABD’den Georgia State University Korosu ve Porto Riko’dan Orfeon San Juan Bautista koroları sahne alacak. sahne. Konserde, 2022 Avrupa Grand Prix Ödüllü Batavia Madrigal Müzisyenleri, şefleri Avip Priatna liderliğinde Asya Koro Müziği repertuarlarını dinleyiciyle buluşturacak. Batavia Madrigal Singers’ın ardından sahne alacak olan ve bugüne kadar Andrea Bocelli, Sarah Brightman ve Michael Bublé gibi ünlü isimlerle sahne alacak olan Georgia State University Korosu, Beethoven’dan çağdaş bestecilere kadar geniş bir yelpazedeki müzikseverlere unutulmaz bir performans sunacak. şefleri Deanna Lynn Joseph yönetiminde. Konserin son konuğu Porto Riko’nun profesyonel oda korolarından Orfeon San Juan Bautista, şefleri Guarionex Morales-Matos ve Daniel Alejandro Tapia-Santiago yönetiminde Latin Amerika’nın klasik ve tanınmış eserlerini seslendirecek.

BATAVIA MADRIGAL SINGERS // 27 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 16.00

Dünyaca ünlü, ödüllü koroların 6 yıl sonra İstanbul’da bir araya geldiği Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nun davetli korolarından Batavia Madrigal Singers, 27 Nisan Perşembe günü AKM Tiyatro Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak. Endonezya’nın klasik koro müziği repertuarı konserde AKM seyircisiyle buluşacak.

  SAMIDA // 27 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 16.00

Yudum Şahin, Damla Şahin ve Tamara Şahin kardeşler tarafından, Gürcü müziğinde klasikleşmiş çok sesli söyleme tarzını yaşatmak ve yeni eserler üretmek amacıyla 2016 yılında kurulan Samida, AKM bünyesinde müzikseverlerle buluşuyor. Dünya Koro Sempozyumu Beyoğlu Konserleri. Samida, 27 Nisan Perşembe günü AKM Tiyatro’da sahne alacak.  Hem Gürcistan hem de Türkiye klasik müziğinin icra ve algı özelliklerini subjektif bakış açılarıyla yansıtacaktır.

GENÇLERLE MESK ZEHNAZ // 27 NİSAN // AKM MÜZİK PLATFORMU // 19.00

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, 27 Nisan Perşembe günü Şehnaz makamından eserler seslendireceği Gençlerle Meşk Şehnaz konseri ile 27 Nisan Perşembe günü AKM Müzik Platformu’nda müzikseverlerle buluşuyor. M. Hulusi Yücebıyık yönetiminde, solistler Seçkin Doğan ve Neval Güleç sahne alacak, Serap Çağlayan ve Mithat Arısoy enstrümanlarıyla katılacak. Konserde, Cumhurbaşkanlığı Korosu’nun yarım asırlık tecrübesiyle Türk müziğinin klasikleri genç kuşakla buluşacak.

LE CHANT SUR LA LOWE – SOFIA VOKALENSEMBLE – VANCOUVER GENÇ KOROSU // 27 NİSAN // TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nun üçüncü gecesinde Gala Konserleri kapsamında Gabon’dan Le Chant Sur La Lowe, İsveç’ten Sofia Vokalensemble ve Kanada’dan Vancouver Gençlik Korosu sabat severlerle buluşacak. Türk Telekom Opera Salonu’nda başlayacak konserde, 1990 yılında kurulan Le Chant Sur La Lowe’un şefleri, Pierre-Roger Diel Mouity yönetimindeki Gabon halk müziğini seyirciye sunacak. 2012 Avrupa Grand Prix Ödülü sahibi Sofia Vokalensemble, şefleri Bengt Ollen yönetiminde, klasik İsveç ezgilerine dayalı yeni ses dünyalarını keşfetmeyi amaçlayan bir repertuvarla sahne alacak. Gala Konserinde Carrie Tennant yönetiminde sahne alacak olan Vancouver Gençlik Korosu, çağdaştan klasiğe uzanan geniş bir repertuvarla sahne alacak.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI // 28 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 20.00

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, DenizBank Konserleri kapsamında 28 Nisan Cuma günü AKM’de sanatseverlerle buluşacak. Şef Kerem Tuncer yönetiminde başlayacak konserde Devlet Solistimiz Tuncay Yılmaz da yer alacak. ,Barkin Balığı  Ve    Ayşin Kiremitçi solist olarak sahne alacak. Konserde; A.Voormolen’den  S.Saens’ten İki Obua için Konçerto  Keman Konçertosu No:3 Op.61 Si Minör  ve LvBeethoven’dan  Senfoni No:4 eserleri seslendirilecektir.

FAYHA ULUSAL KORO – TAIPEİ FİLARMONİ ODASI KORO – LEIOA KANTİKA KORALA // 28 NİSAN // TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nun dördüncü gecesinin gala konserinde Lübnan’dan Fayha Korosu, Çin Taipei’den Taipei Filarmoni Oda Korosu ve İspanya’dan çocuk korosu Leioa Kantika Korala AKM’de sahne alacak. AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda başlayacak konserde ilk olarak 2003 yılında kurulan Fayha Korosu, şefi Barkev Taslakian yönetiminde Arap Koro Müziği’nin klasik eserlerini seyirciyle buluşturacak. 1993 yılında kurulan ve çeşitli festivallerde yer alan Taipei Filarmoni Oda Korosu, şefi Yu-Chung Johnny Ku eşliğinde hem klasik hem de çağdaş Asya koro müziğinden bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturacak. Son olarak koro müziğini gençler arasında sevdirmek amacıyla 2000 yılında kurulan Leioa Kantika Korala, şefleri Basilio Astulez Duque yönetiminde renkli repertuarlarını sergileyecek.

TAIPEI FİLARMONİ ODASI KORO // 29 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 16.00

Müzikseverlere yeni kültürleri keşfetme fırsatı sunan Dünya Korolar Sempozyumu kapsamında Altın Melodi ödülüne layık görülen Taipei Filarmoni Oda Korosu, 29 Nisan Cumartesi günü AKM Tiyatro Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. Konserde Chib Taipeisi’nin klasik koro müziği sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

LEIOA KANTİKA KORALA // 29 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 18.00

Çocuk korolarının da sahne aldığı Dünya Koro Müziği Sempozyumu Beyoğlu Konserleri’nde ödüllü Leioa Kantika Korala çocuk korosu 29 Nisan Cumartesi günü AKM’de müzikseverlerle buluşacak. Tolosa, Arezzo, Gorizia, Neerpelt, Rimini gibi prestijli yarışmalardan ödüllerle dönen Leioa Kantika Korala çocuk korosu AKM Tiyatro Salonu’nda sahne alacak.

FESTİVAL KAPANIŞ KONSERİ // 29 NİSAN // TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30

Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nun kapanışı kapsamında, 29 Nisan’da AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleştirilecek konserde 8 koro bire bir sahne paylaşarak Türk koro müziğinin çeşitliliğini gözler önüne serecek. İstanbul’dan Boğaziçi Caz ​​Korosu, Chromas, Resonans, A Capella Boğaziçi ve Sirene; Bursa’dan Nilüfer Çoksesli Korosu; İzmir’den Dokuz Eylül Üniversitesi Korosu ile Ankara’dan Jazzberry Tunes, poptan klasiğe, cazdan türküye hep birlikte seslendirecek.

ODTÜ GELİŞİM VAKFI LİSESİ KOROSU – SES AKADEMİ POP/CAZ KOROSU – TPKD KOROSU // 30 NİSAN // AKM TİYATRO SALONU // 13.00

Dünya Koro Müziği Sempozyumu Genişletilmiş Programı kapsamında ODTÜ Geliştirme Vakfı Lise Korosu, Vokal Akademisi Pop/Caz Korosu ve Türkiye Çok Sesli Korolar Derneği korosu 30 Nisan Pazar günü AKM Tiyatro Salonu’nda bir konser verecek. AKM Tiyatro Salonu’nda başlayacak konserde birinciliği elde edecek olan ODTÜ Geliştirme Vakfı Lise Korosu, hem çağdaş Türk müziği hem de evrensel koro müziğinden farklı eserlerden bir seçkiyi izleyicilere sunacak. Ardından sahne alacak olan Vocal Academy Pop/Jazz Korosu, dinamik repertuarları ve yenilikçi müzikal yaklaşımlarıyla müzikseverlerin insan sesinin sınırlarını keşfetmelerini sağlayacak özel bir performans sunacak. Son olarak Türkiye Çoksesli Korolar Derneği korosu sempozyum izleyicileriyle bir araya gelerek “evrensel” müzik seslendirecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler