Haber

Sinan Ogan kimi destekleyecek? Ümit Özdağ’dan dikkat çeken açıklama

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipte kalırken; Yüzde 5 oyla kilit noktaya gelen Sinan Ogan’ın ikinci celsede kimi destekleyeceği merak konusu oldu.

ÖZDAĞ’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, ittifaklarının cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ın ikinci turda kimi destekleyeceği konusunda SÖZCÜ TV’deki programında açıklama yaptı.

AK Parti’den Sinan Ogan’ın desteğini almak için bir çağrı alıp almadığı sorusuna yanıt veren Özdağ, şöyle konuştu: “Bana gayri resmi aramalar oldu. Sinan Bey’e iki arama oldu. Belki ilkelerimiz iki tarafa da ağır gelecek ve kimseyi desteklemeyeceğiz”söz konusu.

ŞARTLARI AÇIKLADI

Özdağ, ‘aday’ desteğinin koşullarını şöyle açıkladı:

“İlkelerimiz nelerdir? Anayasa değiştirilmemeli, hatta önerilmemeli… İlk dört maddenin korunmasını şart koşuyoruz. 66. maddenin hiç bozulmamasını şart koşuyoruz. Kürt ulusu.’ “Terör örgütleriyle mücadelenin terk edilmemesi, güçlendirilmesi gerektiğini gösteriyoruz. Bugün tarikat ve cemaatlerin devlette kazanmış oldukları hareketlilikten son derece rahatsızız. Liyakatten vazgeçme… Bunu şart koyduk. Ve mültecilerin anavatanlarına dönüş sürecinin yönetilmesi gerektiğini bir kural haline getiriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu