Ekonomi

Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından görüntülü mesaj

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından videolu açıklama yayınladı.

Kılıçdaroğlu, bu yola çıktıklarında hep “Halil İbrahim Sofrası”ndan bahsettiklerini belirterek, “Çünkü ‘Bu ülkenin tüm renklerini bu masaya davet etmemiz gerekiyor.’ ‘Yoksa bu ülke kalkınmaz’ dedim. Türkiye’nin bütün renklerini birleştirerek kazanmak için yola çıktık, böylece masamız genişledi.” dedi.

“Çünkü amaç sadece ceberut sarayını göndermek veya değiştirmek değildi. Amaç aynı zamanda yeni, güzel bir Türkiye yaratmaktı.” Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Siyasi operasyonlarla ülkeyi yönetmeye talip olmayacağız.

“‘Bu masaya oturmasın, bu masaya oturmasın’ diyerek bu ülkeyi ayağa kaldıramayız. Birilerini küçük düşürerek, göz yumarak Türkiye’yi değiştiremeyiz. 20 yıldır bu Türkiye’yi yaşıyoruz. Aslında ‘Erdoğan gitmeli ama Erdoğancılık gelmeli’. Böyle bir şey olmaz.Bizim tarihi bir sorumluluğumuz var.İttifakımızın diğer ortakları basına çıkıp ittifakı zedeleyici sözler söylemezler.İttifak içinden oy toplamaya çalıştıklarını da görmedim.Hep bir -Bire bir gerçekler, tekrarlanan saldırılar. Siyasi operasyonlarla ülkeyi yönetmeye talip olmayacağız. Hepimize görev düşüyor ve sorumlu davranacağız.”

“Sorumlu davranmaya devam edeceğiz”

“Bana gelince, bundan sonra değişmiyorum. Birleşiyorum, birleşmeye devam edeceğim.” Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Masa büyümek zorunda, kimse durduramaz. Siyasi oyunların, kabalıkların, Erdoğan’ın dilinin bu masada yeri olmamalıydı. Bu masaya oturanlar böyle oturdu, kalkanlar da bu masada. bu yüzden yükselecekler.Umudum, neden bir orta noktaya geldiğimizin bilinciyle sakin kalıp herkesi bu sofraya davet etmektir.” Birilerinin kalkması yerine tüm renklerimizin oturmasını sağlamaktır.

Erdoğan’ı ve Erdoğan’ın propaganda makinesini yeneceğiz

Dolayısıyla ne ben ne de yol arkadaşlarım herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız. Sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geride bırakmayacağız. Bu masaya tüm Türkiye vatandaşları davet edilecektir. Halkımız merak etmesin, Erdoğan’ı ve Erdoğan’ın propaganda makinesini her türlü yenebiliriz ve yeneceğiz. Emin olun yeneceğiz” dedi.

celtikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu