Haber

ABD’de bir okula silahlı akına karşı önlem: Sırt çantası yasaklandı

Bir Michigan okul yönetim kurulu, artan güvenlik endişelerine yanıt olarak okul binalarında tüm sırt çantalarını yasakladı.

Flint Community Okulları geçen hafta sırt çantalarının yasaklanacağını ve yasağın okul yılının geri kalanında geçerli olacağını duyurdu.

PAZARTESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Yeni politika Pazartesi günü yürürlüğe girdi.

Müfettiş Kevin Jones, okul bölgesinin web sitesinde yayınlanan bir mektupta, “Öğrencilerimiz, ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimiz için güvenli ve emniyetli bir ortam yaratmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

Jones, sırt çantası yasağının nedeni olarak okullara getirilen silahlar da dahil olmak üzere ülke genelinde artan tehdit edici davranışları gösterdi.

ALGILAMASI ZOR SİLAH TAŞIMAK

Sırt çantaları, öğrencilerin demonte edilebilen ve tespit edilmesi veya ceplerde, kitapların içinde veya diğer eşyaların altında saklanması zor olan silahları saklamasını kolaylaştırıyor” dedi.

Geçen Mayıs ayında Teksas, Uvalde’deki Robb İlköğretim Okulu’nda 19 öğrenci ve iki öğretmenin ölümüne neden olan silahlı saldırının ardından okullar, öğrencilerin şeffaf sırt çantası takmasını zorunlu kılan politikalar uygulamaya başladı.

Ancak, Flint Community Okulları bir adım daha ileri gitti ve müfettişin sorunu çözmediğini söylemesi üzerine okul binalarında şeffaf sırt çantalarını yasakladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu